Temat: roboty budowlane

Witam,
Planujemy przeprowadzić postępowanie na roboty budowlane - związane z przebudową i robotami instalacyjnymi. Ponieważ nie ma ma u nas osoby, która by się znała na budowlance chcę zatrudnić na zlecenie osobę - inspektora nadzoru z uprawnieniami , który określi mi zakres zamówienia, zrobi dokumentację i kosztorys inwestorski, weźmie udział w pracach komisji przetargowej (jeśli okaże się że wartość zamówienia przekroczy 30.000 euro)  a później będzie pełnił funkcję nadzoru inwestorskiego. Czy takie rozwiązanie jest ok? I czy mogę sporządzić z nim jedną umowę, w której będzie napisane, że ma określić zakres zadań, zrobić niezbędną dokumentację do przygotowania postępowania i za to dostanie wynagrodzenie, natomiast pełnienie nadzoru pod warunkiem zawarcia umowy z wykonawca i zapłata po zakończeniu roboty (o ile dojdzie do realizacji bo nie wiadomo czy starczy środków)?

2

Odp: roboty budowlane

Możesz, umowa z podziałem na zadania.

3

ok. Dziękuję.

4

a jak szacować w przypadku:
1. drobne roboty malarskie w budynku 1
2. remont domu (budynek 2 )
3. termomodernizacja budynku szkoły (budynek 3)
czy moge tą pierwsza pozycje szacować odrebnie? pytam troche po fakcie bo nie zgloszono do mnie tego zamówienia, jest pomalowane faktura przyszła

5

Jako odrębne budynki - obiekty budowlane, chyba że funkcjonalnie są ze sobą powiązane.

6

nie są,
dzięki

7

Marcel napisał/a:

Możesz, umowa z podziałem na zadania.

Mam jeszcze pytanie. Wartość zamówienia na wyłonienie tego inspektora nadzoru szacuję odrębnie od samej roboty budowlanej?

8

no tak przecież to usługa

9

Odrębnie, jak Marta.