1

Temat: in house

Witajcie, czy udzielając zamówienia in house we wszelakich ogłoszeniach, w ramach uzasadnienia wyboru trybu, wskazujecie również jakieś uzasadnienie ekonomiczne, niemożność udzielenia w trybie konkurencyjnym itp, czyli coś ponad wykazanie przesłanek z art. 67?
W legalisie jest bowiem taki komentarz: "Zamawiający zobowiązany jest również do wykazania zasadności ekonomicznej zastosowania bezprzetargowego trybu udzielania zamówienia publicznego. Powinien on wykazać, iż realizacja usług użyteczności publicznej, będących przedmiotem zamówienia z wolnej ręki, nie mogła być w efektywny i skuteczny sposób powierzona w jednym z trybów konkurencyjnych (np. przetargowych), przewidzianych w ZamPublU."
Przy moim zamówieniu nie widzę żadnego takiego uzasadnienia, po prostu jedna spółka komunalna chce udzielić zamówienia drugiej spółce komunalne, ale równie dobrze można by było ogłosić przetarg. Dodatkowo powiem, że ten in house to tylko część bardzo dużego zamówienia i reszta pójdzie w przetargu (ta spółka nie byłaby w stanie wykonać wszystkiego bo nie ma mocy przerobowej). Co o tym myślicie?